Rok 2009

Fundacja nasza otrzymała status OPP

 

Dnia 18 grudnia 2009 r. otrzymaliśmy dokument z Sądu Rejonowego w Kielcach ? X Wydział Krajowego Rejestru Sądowego potwierdzający przyznanie Fundacji Przyjaciół Sanktuarium Ku Czci Cudownego Obrazu Matki Boskiej Bogoryjskiej statusu OPP ? Organizacji Pożytku Publicznego.

 

 

Czytaj więcej...

Poświęcenie odnowionego ołtarza

 
Artykuł ze strony Diecezji Sandomierskiej

 

 

W niedzielę 13 grudnia bp Krzysztof Nitkiewicz dokonał poświęcenia głównego ołtarza w kościele pw. Św. Trójcy w Bogorii, który jest jednocześnie Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Ołtarz został odnowiony z wielkim trudem przez konserwatorów i sporym nakładem środków. Ordynariusz sandomierski zapowiedział również koronację obrazu Matki Bożej Pocieszenia, odbierającego od wieków wielką cześć wiernych i słynącego cudami. Odbędzie się ona w ostatnią niedzielę sierpnia 2010 r.

 

Czytaj więcej...

Ołtarz główny odnowiony

Zakończyły się prace przy renowacji głównego ołtarza naszego Sanktuarium.Prace trwały od 22 kwietnia.

Na miejscu (w Sanktuarium) konserwatorzy pracowali 82 dni przy elementach stałych ołtarza. Elementy, ktore daly się zdemontować zostały odnowione  w pracowniach konserwatorskich. Prace te wykonali konserwatorzy dziel sztuki Ewelina i Marcin Gruszczyńscy.

Więcej szczegółów po otrzymaniu dokumentacji konserwatorskiej.

 

 
 

 

Odpust-8 września.

Dnia 8 września przeżywaliśmy uroczystość odpustową z racji Narodzenia N. M. P. Uroczystą Msze Świętą Odpustową celebrował ks. kanonik Marian Wiącek, współkoncelebrowali zaś ks. kanonik Andrzej Wierzbicki oraz ks. Krzysztof Irek.

Myśliwi uczcili św. Huberta.


W sobotę, 7 listopada o godz.7.00, w Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia odbyła się Msza św. w intencji Koła Łowieckiego "Szarak" w Bogorii. Msze świętą koncelebrowali kapelan Koła Łowieckiego i miejscowy proboszcz.
Po Mszy św. myśliwi  wyruszyli na polowanie otwierające sezon łowiecki. Jego efekt to: jeden lis i siedem zajęcy. Polowanie zakończono posiłkiem przy  wspólnym ognisku. Rozkoszą dla podniebienia byl myśliwski bigos, ryba wędzona i potrawa z dzika.

Czytaj więcej...

APEL

Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia z wdzięcznością przyjmuje każdą życzliwą pomoc albowiem rozpoczęta w 2008 roku renowacja głównego ołtarza wraz z odnowionym już Słynącym łaskami Obrazem Matki Boskiej Pocieszenia, a także oczekujące na gruntowną renowację ołtarze boczne, ambona i inne elementy wystroju wnętrza barokowego Sanktuarium wymagają środków, których sami parafianie nie byliby w stanie zebrać w odpowiednio krótkim czasie.

 

Czytaj więcej...

Niedziela 25.10.2009r

 

W niedzielę 25.10.2009 r. poświeconą obchodom konsekracji kościołów oraz wznoszeniu modlitw w imieniu fundatorów, budowniczych i wszystkich dobrodziejów, którzy na przestrzeni wieków starali się wspierać wszelkie wysiłki zmierzające do wznoszenia, upiększania i utrzymania we właściwym stanie naszych światyń staliśmy się świadkami odsłonięcia Ołtarza Głównego w naszym Sanktuarium.

 

Czytaj więcej...

Konserwacja i Renowacja Ołtarza Głównego

20 kwietnia rozpoczęła się konserwacja i renowacja głównego ołtarza naszego Sanktuarium. Prace konserwatorskie potrwają kilka miesięcy. Wszystkie elementy ruchome (figury, kotara, ramy, uszaki i inne) zostały zdemontowane i przewiezione do pracowni konserwatorskich  w Rzeszowie i Krakowie. Na miejscu przy stałej części ołtarza pracuje przez 5 dni w tygodniu 6 ? 7 konserwatorów. Wykonawcą jest Firma konserwatorska Ewelina i Marcin Gruszczyńscy.