Rok 2009

Jan Paweł II Patronem szkół w Bogorii

Cz. B.

 

W dniu 8.10.2009 w naszym kościele odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, nowego Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej.

 

 

 

 

Okazją do odwiedzin naszego kościoła była niezwykła uroczystość nadania imienia Jana Pawła II Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Bogorii, grupującego pod swoim szyldem Publiczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Bogorii.

 

Na uroczystości obecna była młodzież z obydwu szkół oraz delegacje innych szkół noszących imię Jana Pawła II z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele gminnych władz samorządowych i rodzice. Mszy Świętej przewodniczył ks. Biskup mając obok Księży z calego Dekanatu Staszowskiego z ks. Prałatem Henrykiem Kozakiewiczem na czele. W nauce skierowanej do uczestników uroczystości, w czasie ktorej zostal poświęcony sztandar szkoły, ks. Biskup podkreślił wielkość i zasługi Patrona dla naszej Ojczyzny oraz Jego związki z młodzieżą. Wyraził nadzieję, że skoro jednogłośny wybór Jana Pawła II na patrona szkoły przez samą młodzież, rodziców i Radę Gminy wynikał z uznania dla wielkości Patrona i jego autorytetu jaki zyskał na całym świecie to i nauki Wielkiego Patrona będą głównym drogowskazem w pracy i szkoły i młodzieży.

 


 

 

Wizyta ks. BiskupaBiskup OrdynariuszDekoracjeKomunia ŚwiętaMoment poświęcenia sztandaruMsza Święta pod przewodnictwem ks. BiskupaNauka od ołtarzaOddanie hołdu sztandarowi przez ks. BiskupaUroczystość poświęcenia sztandaru szkołyPrzemarsz pocztów sztandarowych do szkoły