Ogłoszenia 2021-11-14

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
  2. Dziś solidaryzujemy się z „Kościołem Prześladowanym”. O prześladowanych za wiarę pamiętajmy w modlitwie, a wychodząc z kościoła możemy ich wesprzeć ofiarą złożoną do puszki.
  3. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza święta połączona z wieczorem uwielbienia. Oprawa muzyczna: Posłańcy Miłości. Serdecznie zapraszamy.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.
  5. W każdy czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Natomiast w piątek adoracja prowadzona jest przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a także składane indywidualnie: jedna ofiara 200 zł. i jedna 100 zł.
  8. Na cmentarzu kwiaty żywe zmarznięte, czy uschnięte wrzucamy do pryzmy, ale ściągamy doniczkę i wrzucamy do kontenera. Dbajmy o porządek przy śmietniku.
  9. Bóg zapłać parafianom z ul. Sandomierskiej: Maria Tukaj i Elżbieta Radkowska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Jędrusiów.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

ks. Leszek Biłas, proboszcz