Ogłoszenia 2020-08-23

21. niedziela zwykła

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.
  2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

1. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

1. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 18.00.

1. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

1. W naszej parafii przeżywamy I Komunię świętą. Od jutra rodziców i dzieci zapraszam do uczestnictwa w Białym Tygodniu na godzinę 17.30. Jutro odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Dzieci przynoszą świecę chrzcielną.

1. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za kwiaty i dekorację naszej świątyni. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy narzeczonym, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.

1. Za tydzień dożynki gminne. Na sumie Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont plebanii. W ostatnich dwóch tygodniach wpłynęły następujące ofiary anonimowe: jedna ofiara 500 i 400 zł, dwie ofiary po 300 zł, trzy ofiary po 200 zł, i trzy ofiary po 100 zł. Bóg zapłać za te ofiary, jak również i te składane na tacę. I proszę o dalsze wsparcie. Prace częściowo dobiegają końca, a więc moment rozliczeń.