Ogłoszenia 2020-08-09

19. niedziela zwykła

1. Codziennie, po ostatniej Mszy św., nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. To nasze duchowe przygotowanie do 10. Rocznicy Koronacji. Bardzo serdecznie zapraszam.

2. W trosce o powołania do kapłaństwa, nasz Ksiądz Biskup prosi, abyśmy w najbliższą środę, 12 sierpnia, podjęli razem z Nim ścisły post, wypełniając ten dzień modlitwą. Od godz. 12. do 13., w łączności z ks. Biskupem, w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o uproszenie nowych powołań.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszam do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a następnie procesja do kapliczki, zakończona apelem jasnogórskim przed obrazem Matki Bożej. Apel jasnogórski odbędzie się także w piątek i w sobotę o godzinie 21.00. To także nasze duchowe przygotowanie do rocznicy koronacji. W tych dniach szczególnie dziękujmy Matce Bożej za jej cudowną obecność w naszym sanktuarium i wyrażajmy naszą miłość wobec Niej uczestnicząc w tych nabożeństwach.

4. W piątek, 14 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. W kaplicy na Mostkach o godz.16.00 uroczysta Msza św. z racji odpustu. Serdecznie zapraszam.

5. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu tak jak w każdą niedzielę.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

W tę maryjną uroczystość pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać setną rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali 10. Rocznicę Koronacji Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 12.00 uroczysta suma pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. To szczególny dzień naszego dziękczynienia za dar koronacji naszej Bogoryjskiej Pani. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam: wszystkie wspólnoty naszej parafii, rodziny, dzieci, a szczególnie zaproszone są dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodzice. Niech nie zabraknie młodzieży, a już na pewno kandydatów do bierzmowania. To najlepszy sposób przygotowania się do sakramentów, kiedy otwieramy nasze serce dla Maryi, Matki Pana Jezusa. To wyraz naszej miłości i wiary. Zapraszam władze samorządowe, sołtysów, strażaków, harcerzy. Uczcijmy wszyscy to wielkie wydarzenie, które miało miejsce 10 lat temu.

7. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz parafii: dwie anonimowe ofiary po 400 zł, trzy ofiary po 300 zł, dziesięć ofiar po 200 zł, i pięć ofiar po 100 zł. Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać parafianom z Małej Wsi za kwiaty do ołtarza i posprzątanie naszej świątyni: Katarzyna Śledź, Julia Śledź, Klaudia Śledź, Danuta Boś, Rozalia Bednarczyk, Antonina Wieczorek i Edyta Fulara. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z sołectwa Moszyny.

ks. Leszek Biłas, proboszcz