Czytelnia

Triduum Paschalne i Wielkanoc

O godzinie 17.30 w Wielki Czwartek Mszą świętą rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne.

Zgodnie z wieloletnią tradycją o godz. 21 wielkoczwartkowy wieczór zgromadził czcicieli Maryi Matki Pocieszania w bogoryjskim sanktuarium na rozważaniu misterium męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

Droga Krzyżowa rozpoczęła się od stacji w sanktuarium, a zakończyła przy cudownym źródełku, które zgodnie z wielowiekową tradycją jest miejscem nawiedzanym w ten wieczór. Według lokalnej tradycji woda z tego źródełka posiada szczególne właściwości uzdrawiające ciało i ducha. Jak co roku, w nabożeństwie wzięła udział duża liczba wiernych, tak z parafii jak i spoza. Szczególną intencją modlitewną była prośba o dobre przygotowanie do uroczystości koronacji cudownego wizerunku NMP Matki Bogoryjskiej - Pani Pocieszenia.

W modlitewnym trwaniu z Chrystusem na adoracji i uczestnictwie w liturgii przeżyliśmy Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

W Wielkanocny poranek uroczystą procesją rezurekcyjną uświetnioną udziałem orkiestry , pocztów sztandarowych i wytrwałych na czuwaniu strażaków, przy dźwięku tarabanów, licznie zgromadzona wspólnota wiernych rozpoczęła radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Zdjęcia