Liturgiczne przekazanie parafii

    

   Obrzęd liturgicznego objęcia parafii przez nowego proboszcza ma swoją długą tradycję. Na obrzęd wprowadzania na urząd składa się przypomnienie, że proboszcz jest nauczycielem wspólnoty parafialnej, ale również kapłanem wspólnoty parafialnej, czyli spoczywa na nim obowiązek uświęcania. Jest także pasterzem parafii, dlatego spoczywa na nim obowiązek pasterzowania.

 

Również następuje złożenie wyznania wiary i przysięgi wiernego wypełniania urzędu  przez nowego proboszcza wobec zgromadzonych parafian, dziekana i  ustępującego proboszcza.

W życiu religijnym wspólnoty parafialnej, mianowanie nowego proboszcza stanowi dość znaczący i ważny moment. Życie parafii  jest w dużej mierze naznaczone myśleniem i działaniem swego duszpasterza. Również dla samego kapłana podjęcie posługiwania duszpasterskiego  w nowej wspólnocie parafialnej staje się również ważnym wydarzeniem.

Nasza parafia takie wydarzenie przeżyła  w niedzielę 4 września na Mszy św. o godz. 9-tej. Na tej Mszy św. witaliśmy nowego Proboszcza naszej parafii ks. Pawła Cygana i jednocześnie dziękowaliśmy ks. Andrzejowi Wierzbickiemu, za lata pracy w parafii.

 

Naszemu Kochanemu Księdzu Andrzejowi Wierzbickiemu dziękowali: Legion Maryi, przedstawiciele mieszkańców z Mostek,  strażacy, nauczyciele, dzieci i oczywiście wszyscy parafianie. Padło wiele serdecznych słów. Ale oczywiście słowa nie zdołają wypowiedzieć tego co czują nasze serca.

Raz jeszcze dziękujemy.

Serdecznie witamy nowego Księdza Proboszcza.  Życzymy, żeby czas spędzony w bogoryjskiej parafii u stóp Naszej Pani Pocieszenia upłynął Księdzu w zdrowiu i zadowoleniu.  Szczęść Boże.

 

Tekst: Krzyżanowska Maria

 

Teksty podziękowań dla ks. Andrzeja Wierzbickiego

Strażacy -->                    Legion Maryi -->

 

Teksty powitania ks. Pawła Cygana

Strażacy -->                    Legion Maryi -->

 

 

 Zdjęcia z uroczystości: Krzyżanowski Adam  

 

Materiał filmowy z uroczystości: Krzyżanowski Adam