Ogłoszenia

Ogłoszenia 2022-03-13

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. zbiórka do puszek na misje.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.00.

 

 1. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

 

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i 17.00 dla dorosłych.

 

 1. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

 

 1. W sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędzie się diecezjalny Dzień Skupienia Grup Modlitwy Ojca Pio. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

 

 1. Caritas naszej diecezji organizuje transport darów, które pojadą bezpośrednio na Ukrainę. Jeszcze jutro do południa można składać środki czystości na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. Dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy, gest miłosierdzia.

 

 1. 21. Bogoryjska Drużyna Harcerska przy Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii prowadzi cały czas zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy. Kontakt: druhny podharcmistrz Eliza Sotomska i Agnieszka Wiśniewska. Dary przekazywane są na granicę lub do miejsc pobytu uchodźców w Polsce.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać również za posprzątanie kościoła i ofiarę 200 zł. na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z Łazisk: Ewa Zielińska, Urszula Gałęza, Bożena Szemraj i Włodzimierz Gałęza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Rosołówki.

 

 1. W zakrystii są do nabycia „baranki wielkanocne”. Cena 8 zł. Ofiara za baranki przeznaczona jest na Caritas.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz