Ogłoszenia

Ogłoszenia 2022-02-27

 ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach.

 

  1. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

 

  1. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na Mostkach Msza św. o godz. 00. Taca tego dnia przeznaczona jest na Caritas.

 

  1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

 

  1. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

 

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.15.00 do 16.00. W tym czasie możliwość spowiedzi. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

  1. W sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 16.15.

 

  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Taca przeznaczona będzie na ogrzewania kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z Moszyn: Lidia Stasica, Urszula Kowalska, Marzena Czaja, Dorota Nowakowska, Sylwia Kosiarska, Małgorzata Dubiel, Aurelia Król, Ewa Pinzuł, Grażyna Stefańska, Dariusz Dubiel i Grzegorz Grobelski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Barabaszówki, Gór Moszyńskich i Rogoź

 

  1. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty: +Leokadię Snopek. Niech Bóg, który jest, Dawcą życia i zmartwychwstania, wyzwoli ją z więzów śmierci i obdarzy udziałem w radościach raju. „Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz