Ogłoszenia

Ogłoszenia 2022-03-13

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. zbiórka do puszek na misje.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-03-06

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.00.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-02-27

 ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-02-20

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. We wtorek obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-02-13

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

 1. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Odpust w Kiełczynie.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-02-06

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-01-30

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 9.00, 12.00 i 16.00. Na godz. 16.00 na Mszę św. zapraszamy dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Legion Maryi w tym dniu będzie przeżywał 10. rocznicę powstania. Uroczysta Msza święta o godz. 12.00.

Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-01-23

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1.  Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-01-16

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-01-09

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  

 1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2022-01-02

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM        

  

 1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel przyszedł do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-12-26

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-12-12

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-12-05

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-11-28

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-11-14

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
Czytaj więcej...