Powołanie Kurii Legionu Maryi w Bogorii

 

W dniu 26 września br. na wieczornej mszy świętej  w naszym Sanktuarium spotkały się zarządy Prezydiów Legionu Maryi z Bogorii, Mostek i Staszowa z zarządem Komicjum Legionu Maryi w Tarnobrzegu, aby wspólnie dziękować Naszej Matce Bożej Pocieszenia za działalność i rozwój Legionu Maryi w dekanacie staszowskim.

 

Mszę świętą odprawili w koncelebrze ks. Rafał Cudziło - Diecezjalny Opiekun Legionu Maryi wraz z ks. Andrzejem Wierzbickim kustoszem naszego Sanktuarium, a jednocześnie dziekanem dekanatu staszowskiego.

Przemawiający na zakończenie mszy ks. Rafał nawiązał do tekstu przypadającego na ten dzień II czytania,
w którym usłyszeliśmy: Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem:
Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas...

Dla naszego Legion Maryi po czasie siewu idei tworzenia przy parafiach nowych prezydiów, przyszedł również czas zbiorów, czyli powstawania nowych stowarzyszeń, czas ich formacji i działania, czas umacniania się i rozwoju. Sanktuarium w Bogorii, które już wkrótce będzie obchodzić trzecią rocznicę powstania prężnie działającego Prezydium  doczekało się możliwości utworzenia tu Kurii skupiającej już trzy istniejące w dekanacie prezydia. Liczymy na to, że wkrótce przyłączą się kolejne prezydia powstające w parafiach, gdzie aktualnie trwa zasiew idei oraz formacja kandydatów. Modlimy się o to i jesteśmy pewni tego, że Matka Boża tak jak dotąd będzie nas nieustannie wspierać w poszerzaniu zastępów Jej legionistów ? powiedział ks. Rafał.

Po Mszy św. w sali parafialnej odbyły się obrady przedstawicieli wymienionych na wstępie zarządów poświęcone omówieniu dotychczasowej działalności poszczególnych stowarzyszeń oraz ich planów na przyszłość.

Wybrano również władze nowo powstałej Kurii Legionu Maryi pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii w następującym składzie:

  • Elżbieta Brudek ? prezydent Kurii
  • Piotr Nowak ? zastępca prezydenta
  • Maria Dziewierz ? sekretarz
  • Mirosława Mazur - skarbnik

 

Tekst: Cz. Brudek

  Zdjęcia : Cz. Brudek