Uroczyste obchody Dnia Patrona w bogoryjskim Zespole Szkół Ogólnokształcących

 

Dzień 22 października, w którym Kościół wspomina 34 rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II stał się od dnia beatyfikacji polskiego papieża w 2011 roku dniem Jego wspomnienia liturgicznego. W tym samym dniu nasze szkoły skupione w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bogorii już po raz trzeci obchodziły Dzień Patrona Szkoły, którym jest błogosławiony Jan Paweł II.

 

 Uroczyste obchody Święta Patrona Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Bogorii rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, której przewodniczył Pasterz Diecezji, ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz . Współcelebransami byli proboszczowie parafii, z których pochodzi młodzież uczęszczającą do tych szkół. Licznie przybyli na mszę uczniowie, nauczyciele wraz z dyrekcją wysłuchali bardzo interesującego kazania ks. biskupa, który skupił się głównie na objaśnieniu znaczenia tradycji dla rozumienia naszej przeszłości, dla pomyślnego budowania naszej teraźniejszości oraz kształtowania naszej przyszłości. Biskup pogratulował całemu środowisku szkolnemu Bogorii wyboru na patrona szkoły błogosławionego Papieża €“ Polaka, Jana Pawła II, który bardzo kochał młodzież i poświęcał jej wiele miejsca w swojej działalności, jak i w swoich rozlicznych dziełach. Jest On dzięki temu doskonałym wzorem do naśladowania, a Jego nauka zasługuje na stałe pogłębianie i upowszechnianie. Jego geniusz jest również doskonałym przykładem czerpania całymi garściami z tradycji rodzinnej i chrześcijańskiej, w której on wzrastał, dzięki której tak wiele osiągnął i którą tak bardzo swoją pracą i posłannictwem wzbogacił.

Po mszy świętej wszyscy jej uczestnicy przenieśli się do obiektów szkolnych, w których przygotowano uroczystą akademię poświęconą Patronowi. Zaprezentowano również malarski dorobek artystyczny młodzieży szkolnej dedykowany Janowi Pawłowi II. Izba Pamięci Patrona Szkoły wzbogacona została o dar jaki przy okazji tego święta uczynił ksiądz biskup w postaci wykonanego z pereł różańca świętego i książki pochodzącej ze zbiorów pamiątek po błogosławionym Janie Pawle II. Dostojny Gość pobłogosławił wszystkim uczestnikom uroczystości i poświecił zbiory zgromadzone w Izbie Pamięci.

 

Test i zdjęcia Cz. B.