Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016 / 2017

 

Pierwszego września 2016 roku przywitaliśmy nowy rok szkolny.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9, kiedy to w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii odbyła się inauguracyjna msza święta.

Odprawił ją nowy ksiądz proboszcz Paweł Cygan. W swoim kazaniu kapłan nawiązał do Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w lipcu tego roku w Krakowie.

 

Szczególną uwagę zwrócił też na piękną postawę wiernych podczas mszy świętej odprawionej przez papieża Franciszka w Częstochowie w 1050. rocznicę chrztu Polski.

Ksiądz proboszcz wspomniał również,  jak ważną rolę w życiu młodych osób może odegrać m.in. harcerstwo, które kreuje patriotyczne i chrześcijańskie postawy.

Po mszy uczniowie zgromadzili się w budynku liceum. Był to szczególnie ważny moment dla pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Czekają tu na nich nowi nauczyciele i koledzy oraz wiele wyzwań, lecz także - mamy nadzieję - mnóstwo wspaniale spędzonych chwil. Pełni energii oraz zapału do pracy powrócili również drugo  i trzecioklasiści. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego 2016/2017, wychowawcy wraz z uczniami udali się do klas, aby omówić sprawy organizacyjne.

Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie owocny i udany.

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w nauce, a tegorocznym maturzystom wysokich wyników na egzaminie dojrzałości.

 

Tekst: Julia Czerwik klasa IIa L.O. Bogoria

 

  Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego: Tokarska Ewelina kl. 1b  i  Konecka Karolina kl. 1a    -->   Strona L.O. Bogoria