Jubileusz 60 lecia kapłaństwa ks. Wacława Tomczyka

 

Niedzielę 14 sierpnia wigilię święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wybrał sobie na uroczyste obchody Jubileuszu 60-lecia kapłaństwa nasz były proboszcz ks. kanonik Wacław Tomczyk. Fakt, że również pośród nas świętował swoje 50-lecie kapłaństwa świadczy o umiłowaniu naszej Bogoryjskiej Pani i więzach jakie łącza go z naszym kościołem i mieszkającymi tu ludźmi.

 

   W uroczystych obchodach uczestniczył również jego następca, były nasz proboszcz ks. kanonik Stanisław Zaręba posługujący obecnie w Łoniowie oraz były dziekan dekanatu staszowskiego ks. kanonik  Henryk Kozakiewicz. Mszy świętej dziękczynnej odprawianej w koncelebrze przez byłych i obecnego proboszcza ks. kanonika Andrzeja Wierzbickiego przewodniczył ksiądz Jubilat Wacław Tomczyk. W wygłoszonej przez ks. Stanisława homilii wysłuchaliśmy szerokiego omówienia tego szczególnego daru jakim jest sakrament kapłaństwa i sposobu realizacji swojego powołania przez zacnego Jubilata. Mówca przybliżył wiernym sylwetkę ks. Wacława, jego drogę kapłańską oraz szczególnie trudny czas – lata 1977 do 1984 w tym Stan Wojenny -  w jakich przyszło mu realizować swoją misję pośród społeczności naszej parafii.

Podziękowania za pracę na duszpasterskiej niwie i życzenia na przyszłe życie Jubilata w imieniu naszej społeczności przekazali ks. Andrzej Wierzbicki, przedstawiciele Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej oraz siostry z Prezydium i Kurii miejscowego Legionu Maryi.

Nieoficjalna część obchodów Jubileuszu odbyła się w świetlicy w Wysokach Dużych

 

 Tekst i zdjęcia: Cz. Brudek