Ogłoszenia

Ogłoszenia 2022-03-06

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.00.

 

  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych. Adoracja Najświętszego Sakramentu po drodze krzyżowej dla dzieci.

 

  1. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

 

  1. W środę, 9 marca, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30.

 

  1. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

  1. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

 

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

 

  1. Bóg zapłać za dar serca na pomoc Ukrainie, za ofiary złożone w niedzielę do puszek i w środę popielcową na tacę. Bóg zapłać także wolontariuszom ze Szkolonego Koła Caritas w Mostkach, którzy w niedzielę zbierali ofiary.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę 300 zł, na kościół i 120 zł, na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z Barabaszówki, Gór Moszyńskich i Rogoźna: Grażyna Orzechowska, Maria Barabasz, Agnieszka Nowak, Beata Zawolik, Wioletta Bławat, Ewelina Słowiakowska, Katarzyna Głowacka, Tomasz Niziałek i Sylwester Pankowski. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Łazisk.

 

  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz